Prawo dla startupu – recenzja książki

Prawo dla startupu

 „PRAWO DLA STARTUPU” Monika Wieczorek, Wydawnictwo ONE PRESS

Książka z tych, które każdy przedsiębiorca powinien przeczytać i trzymać w biurze – i niech nie zmyli Cię tytuł tej książki! Można powiedzieć, że to książka, którą powinna przeczytać każda osoba planująca założyć własny biznes. Po tej lekturze zdecydowanie pewniej będzie nim zarządzać. Zawarte są w niej wszystkie niezbędne informacje potrzebne przy zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności. Autorka lekki i przystępny sposób przeprowadza nas krok po kroku przez zawiłości prawne związane z przedsiębiorczością. Przy kluczowych tematach znajdziemy ostrzeżenia i uwagi, do których łatwiej będzie wrócić i zapamiętać.

Z książki dowiesz się m.in. jakie są wady i zalety poszczególnych form prawnych firm. To sprawia, że jeszcze przed rozpoczęciem możemy zdecydować się na najbardziej dogodną formę dla nas i naszego projektu. Przeczytasz też, jakie są możliwości dofinansowania firmy oraz na jakich zasadach zatrudniać pracowników. Poznasz procedury związane z ochroną danych osobowych klientów oraz jak ochronić własną markę i produkty. Jest również rozdział o zarządzaniu kryzysowymi sytuacjami, bo nie czarujmy się, przecież nas nie ominą! Niesamowite, jak wiele istotnych zagadnień prowadzenia biznesu poruszyła autorka, mecenas Monika Wieczorek.

Nieznajomość prawa szkodzi. Nie wszyscy jesteśmy prawnikami. Dlatego warto mieć „Prawo dla startupu” na swojej półce, by w razie potrzeby zajrzeć i upewnić się, że działamy zgodnie z prawem. Przeczytaj ją koniecznie 🙂 Żeby potem nie było narzekania: „ooo, gdybym wiedziała, to nie przechodziłabym takich nieprzyjemności…”!

Niezmiennie przypominamy, że do tego, by dobrze funkcjonować w biznesie, trzeba się dobrze przygotować i na pewno przysłuży się w tym celu właśnie ta książka.

 

Prawo dla startupu – recenzja książki
Tagged on: